top of page

Plazmas, hialuronskābes injekcijas, blokādes, manipulācijas

Lai pēc iespējas straujāk uzsāktu atveseļošanās procesu, piemēram, traumatologa – ortopēda  konsultācijas laikā veiksim nepieciešamās injekcijas, blokādes u.c. manipulācijas, lai vizītē Jūs saņemtu maksimāli iespējamo pakalpojumu spektru akūto un hronisko saslimšanu un traumu gadījumā.

Kortikosteroīdu injekcijas

Bieži ceļa locītavām izmanto kortikosteroīdu injekcijas jeb blokādes iekaisuma un tūskas mazināšanai. Tās veicina liekā šķidruma uzsūkšanos un stāvokļa uzlabošanos. Nereti pietiek ar vienu injekciju, taču maksimums izdara trīs injekcijas ar nedēļas vai desmit dienu intervālu.

Hialuronskābes injekcijas

Tās darbojas kā amortizators un barības viela skrimslim. Tā piepilda skrimšļa plaisiņas, uzlabo locītavas slīdamību, rada tajā komfortu un sāpes bieži vien pāriet.

Trombocītiem bagātinātas plazmas (PRP) injekcijas

Tajās pamatā izmanto paša pacienta asinis, kas tiek centrifugētas, sadalītas plazmas un trombocītu slānī un ievadītas locītavā. Ar paša cilvēka audiem mazinot iekaisumu locītavā, uzlabojas kustību amplitūda un mazinās sāpes. Tās izmanto dažādu audu bojājumu, piemēram, muskuļu, saišu vai cīpslu hronisku iekaisumu vai plīsumu gadījumā, lai paaātrinātu dzīšanu. Trombocīti ir bagātināti ar augšanas faktoriem, kas stimulē dzīšanu un tādējādi paātrina atlabšanu. Plazmas injekciju ievadīšanas režīms ir dažāds atkarībā no bojājuma pakāpes un sagaidāmā efekta. Reizēm labs rezultāts ir jau pēc vienas injekcijas. Plazmas injekcijas nostiprina skrimsli un padara to mazāk jutīgu pret agrīniem sīkiem bojājumiem, kad tas ir kļuvis mīksts un jutīgs pret slodzi.

bottom of page